خانه / رباتیک / اموزش ساخت کوادروتور / اشنایی با قطعات کوادروتور / اشنایی با قطعات کوادروتور : برد اصلی (فلایت کنترل)

اشنایی با قطعات کوادروتور : برد اصلی (فلایت کنترل)

برد اصلی (فلایت کنترل ) :

مهم ترین قطعه در کوادروتور میباشد که وظیفه ان حفظ پایداری کوادروتور است . فلایت کنترل های زیادی در بازار وجود دارد که با توجه به نیاز خود می توانید یکی از انها را انتخاب کنید, به طور مثال شما می توانید از یک فلایت معمولی با سطح کنترل 100% با پایلوت انسانی استفاده کنید، این نوع از فلایتها سیستم ساده ای دارند و توسط جایروسکوپها تعادل دستگاه را برقرار می کنند، بدین ترتیب کلیه فرامین با خلبان بوده و فلایت کنترل خلبان خودکار نخواهد داشت.

در مقابل با توجه به نیاز کاربران فلایت کنترل هایی با قابلیت GPS و سیستم پرواز خودکار نیز طراحی شده اند که بسیار دقیق و حساس بوده و می توانید با خیال راحت کنترل مولتی روتور خود را به آن بسپارید، کمپانیهای مطرح مثل dji این نوع فلایت کنترل هار را تولید می کنند که بسیار با کیفیت می باشد، البته قیمت فلایت کنترل ها با توجه به امکانات آنها متفاوت می باشد.

 

بنظر من برای یک تازه کار برد KK یا فلایت کنترل KK بهتر است, چونکه کار با ان بسیار ساده بوده بخصوص نسخه اخر ان (KK2.1.5) که دارای LCD هست و از سنسور MPU6050 استفاده شده و قیمت مناسبی هم دارد.

در زیر نسخه های مختلف برد KK را مشاهده می کنید :

در نسخه های قبلی این فلایت کنترلر سه سنسور جایرو یک محوره وجود دارد که وظیفه کنترل کوادروتور در محورهای x,y,z را بر عهده دارند. این سنسورهای جایرو یا زاویه با توجه به وضعیت کوادروتور ولتاژی در خروجی انها ایجاد میشود که توسط adc میکرو تحلیل میشود و کوادروتور را در شرایط پایدار قرار میدهد .

در ادامه اموزش ساخت کوادروتور نحوه راه اندازی و کالیبره کردن فلایت کنترل KK راتوضیح میدم 

 

نظر یادتون نره…

درباره ی عابد رازانی

فارغ التحصیل کارشناسی الکترونیک از دانشکده باهنر شیراز و علاقمند به برنامه نویسی و طراحی مدارات الکترونیکی, در حال حاضر به تولید محتوای اموزشی و طراحی و انجام پروژه مشغول هستم و همچنین درحال اماده شدن برای ارشد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *