چهارشنبه, خرداد 30, 1403
More

  فرستنده ی حساس fm

  این مدار توسط دو ترانزیستور BC547 طراحی شده و بخاطر حساسیت بالای ان می توانید از ان به عنوان میکروفن مخفی استفاده کنید.

  13

  توضیح :

  بطور کلی صدا توسط میکروفن خازنی دریافت می شود و از طریق خازن 10 میکرو به بیس ترانزیستور اعمال شده مقاومت های 4.7 کیلو و 100 کیلو مقاومت های بایاسینگ ترانزیستور هستند. همینطور که مشاهده می کنید اولین ترانزیستور در کلاس A بایاس شده است. صدا پس از تقویت بر روی کلکتور ظاهر شده و از طریق خازن کوپلاژ به طبقه بعد که شامل: 1- تقویت کننده ی ثانویه صدا 2- اسیلاتور 3- مدولاتور است منتقل می شود. که هر سه عمل در ترانزیستور دوم انجام می شود. نقش مقاومت های طبقه ی دوم بایاس ترانزیستور می باشد. سیم پیچ مدار به همراه خازن تریمر مدار رزنانس و در نتیجه تعیین فرکانس ارسالی این فرستنده می باشد. همچنین خازن 5.6 پیکو به موازات C-E با انجام فیدبک مثبت البته با رعایت اصل بارک هاوزن (بهره ی مدار فیدبک×بهره ی تقویت کننده=1) باعث بقای نوسانات شده و در نهایت سیگنال مدوله شده (در این مدار صدا بر روی فرکانس سوار شده) روی کلکتور ظاهر شده و از طریق آنتن در فضا منتشر می شود. سلف مدار از 5 دور سیم لاکی به قطر 0.5 میلمیتر روی هسته هوا به قطر 4 میلیمتر تشکیل شده است. خازن های الکترولیت استفاده شده در مدار 16 ولت می باشند. برای این مدار یک PCB مناسب نیز طراحی شده که از انتهای مطلب قابل تهیه است.

  P-sensitive-fm-transmitter-emic

   

  - دانلود PCB

  برای پرداخت و دانلود فایل PCB و فایل راهنمای ساخت مدار فرستنده ی حساس fm می توانید روی دکمه زیر کلیک کنید. این فایل شامل :

  • فایل های طراحی PCB مدار با نرم افزار پروتئوس
  • PCB مدار به صورت فایل PDF مناسب ساخت PCB به روش اتو و دیگر روش های مشابه
  • راهنمای ساخت PCB
  • آموزش ساخت PCB به روش اتو
  • و دیگر موارد لازم برای ساخت PCB

  » پس از پرداخت شما به صفحه دانلود هدایت می شوید و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید. همچنین ایمیلی حاوی لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

  تضمین کیفیت PCB               طراحی یک لایه PCB              طراحی شده بر اساس قطعات موجود در بازار ایران

   

   

  نظر یادتون نره…

  عابد رازانی
  عابد رازانیhttps://emic.ir/
  فارغ التحصیل کارشناسی الکترونیک از دانشکده باهنر شیراز و علاقمند به برنامه نویسی و طراحی مدارات الکترونیکی, در حال حاضر به تولید محتوای آموزشی و طراحی و انجام پروژه مشغول هستم.

  6 نظرات

   • سلام, رادیو را روشن کنید و روی یک کانال خالی قرار دهید. در ادامه فرستنده را نیز روشن کنید و خازن تریمر ان را به ارامی تغییر دهید تا صدای خود را در رادیو بشنوید

  ارسال دیدگاه

  لطفا نظر خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

  spot_img