مدار فرستنده FM برای تلفن خانه

8

در این پست از سایت اِمیک, مدار یک فرستنده FM برای تلفن خانه یا مدار استراق سمع تلفن قرار داده شده است. مدار زیر به عنوان واسطه بین خط تلفن و دوشاخه تلفن قرار میگیرد, سپس تمام مکالمات را می توان بر روی موج FM رادیو شنید.

P-Fm-transmitter-circuit-for-home-phone

در تصویر بالا این مدار را مشاهده می کنید که روی برد سوراخدار بسته شده و همانطور که می بینید دارای ابعاد بسیار کوچکی هست. با توجه به ابعاد کوچک ان به راحتی می توانید این مدار را داخل یک جعبه قرار دهید و مدار را به صورت یک وسیله بین راهی درست کنید که یک طرف مدار به پریز تلفن و طرف دیگر دو شاخه تلفن را وصل کنید. و یا می شود که مدار را مستقیم داخل دو شاخه تلفن قرار داد (در تصویر زیر یک دوشاخه تلفن مناسب برای این کار را مشاهده می کنید)

D-Fm-transmitter-circuit-for-home-phone

برای این مدار یک PCB با ابعاد مناسب نیز طراحی شده که کار را بسیار راحت تر می کند, این PCB را از انتهای مطلب می توانید دانلود کنید. در زیر شماتیک این مدار را مشاهده می کنید :

Fm-transmitter-circuit-for-home-phone

در مدار قسمتی که با PHONE مشخص شده باید به دوشاخه تلفن و قسمتی که با LINE مشخص شده را به خط تلفن وصل کنید. نکته دیگر اینکه این مدار نیاز به باتری یا تغذیه ندارد و تغذیه مدار از همان خط تلفن تامین می شود. هنگام جایگذاری قطعات به اند و کاتد دیود ها و پایه های ترانزیستور (بیس,امیتر و کلکتور ) توجه کنید و برای انتن هم از یک تکه سیم مسی حدود 5 سانت استفاده کنید.

ساخت سلف مدار :

یکی از مهم ترین قطعات در فرستنده های FM سلف می باشد, که معمولا باید خودمان با استفاده از سیم های روکش دار ان را درست کنیم. بدین منظور سیم روکش داری که در سیم پیچی موتورها استفاده می شود به قطر 1 میلیمتر (نمره 010) را 9 دور روی استوانه ای به قطر 6 میلیمتر مرتب و در کنار هم می پیچیم. سپس باید از دور سوم یک انشعاب گرفته شود. باید توجه کنید که این سیم یک روکش پلاستیکی دارد که باید توسط تیغ برداشته شود تا سیم کاملا سفید گردد. برای استوانه 6 میلیمتری می توانید از پایه مته شماره 6 استفاده کنید و سپس مته را خارج کنید (هسته هوا) .

S-Fm-transmitter-circuit-for-home-phone

همانطور که گفته شد یک PCB با ابعاد مناسب نیز طراحی شده که در انتهای مطلب به همراه لیست قطعات , توضیحات و… می توانید دانلود کنید, تا این مدار را به راحتی خودتان بسازید و لذت ببرید.

P-Fm-transmitter-circuit-for-home-phone-emic

 

- دانلود PCB

برای پرداخت و دانلود فایل PCB و فایل راهنمای ساخت مدار فرستنده FM برای تلفن خانه می توانید روی دکمه زیر کلیک کنید. این فایل شامل :

  • فایل های طراحی PCB مدار با نرم افزار پروتئوس
  • PCB مدار به صورت فایل PDF مناسب ساخت PCB به روش اتو و دیگر روش های مشابه
  • راهنمای ساخت PCB
  • آموزش ساخت PCB به روش اتو
  • لیست قطعات, توضیحات و…

» پس از پرداخت شما به صفحه دانلود هدایت می شوید و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید. همچنین ایمیلی حاوی لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

تضمین کیفیت PCB               طراحی یک لایه PCB              طراحی شده بر اساس قطعات موجود در بازار ایران

 

 

نظر یادتون نره…

8 دیدگاه‌ها

  1. سلام من اف ام تلفن خریدم از شما ولی نمیدونم عدسی ها و مقاومت ها چطور نصب میشند یعنی مثبت و منفی دارن؟

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید