آموزش ساخت آیفون صوتی

0

در این پست از سایت اِمیک, با نحوه ساخت یک آیفون صوتی ساده ولی بسیار پر قدرت و کاملاً عملی آشنا خواهید شد. این آیفون با استفاده از دو مدار که قبلاً در سایت منتشر کرده بودم ساخته می شود. یک مدار پیش تقویت کننده و یک مدار آمپلی فایر که در ادامه لینک این دو مدار را قرار خواهم داد. در تصویر زیر نقشه و نحوه اتصالات این آیفون صوتی ساده را مشاهده می کنید.

آموزش ساخت آیفون صوتی

همانطور که مشاهده می کنید این آیفون صوتی از دو مدار تشکیل شده است. مدار پیش تقویت کننده میکروفن خازنی و مدار آمپلی فایر 10 وات ساده و کاربردی که برای مشاهده پست آموزش ساخت هر کدام از این دو مدار می توانید روی نام مدار کلیک کنید تا پست مربوطه برای شما باز شود.

بنابراین در ابتدا باید این دو مدار را بسازید و در ادامه طبق نقشه بالا آنها را به یکدیگر متصل کنید تا یک آیفون صوتی یک طرفه داشته باشید. برای اینکه آیفون شما دو طرفه باشد فقط کافی است که یکی دیگر بسازید و در جهت عکس قبلی قرار دهید.

طبق نقشه بالا تغذیه هر دو مدار به یک آداپتور یا منبع تغذیه 12 ولت متصل می شود. خروجی مدار پیش تقویت کننده که با OUT مشخص شده است به ورودی مدار آمپلی فایر که با IN مشخص شده است اعمال می شود. دقت کنید که در هنگام اتصالات پلاریته (مثبت و منفی) را رعایت کنید. در نهایت با صحبت در میکروفن خازنی صدای شما از بلندگو پخش می شود.

پس از ساخت این آیفون, ولوم مدار آمپلی فایر را در حالتی تنظیم کنید که در هنگام صحبت بلندگو سوت نزند و در عین حال قوی ترین حالت صدا را داشته باشد. در هنگام ساخت این آیفون دقت کنید که سیم های منفی هر دو مدار به هم متصل شوند. در غیر این صورت آیفون کار نخواهد کرد. اگر به نقشه هر دو مدار دقت کنید سیم منفی خروجی صوتی پیش تقویت کننده و سیم منفی ورودی صوتی آمپلی فایر و همچنین سیم منفی تغذیه هر دو مدار به یکدیگر متصل می باشند.

در صورتی که یک بلندگوی بزرگ در خروجی آمپلی فایر قرار دهید و تغذیه 12 ولت نیز جریان دهی مناسبی داشته باشد, از این مدار می توانید به عنوان یک بلندگوی دستی نیز استفاده کنید.

نظر یادتون نره…

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید