پروژه آردوینو کنترل سرعت نوشتن متن روی LCD کاراکتری

0

در این پست از سایت اِمیک, پروژه کنترل سرعت نوشتن متن روی LCD کاراکتری با استفاده از برد اردوینو قرار داده شده است. در این پروژه ما توسط یک ولوم می توانیم سرعت نمایش یک متن روی LCD کاراکتری را کنترل کنیم. در ادامه شماتیک این پروژه را مشاهده می کنید. در این پروژه از برد اردوینو UNO استفاده شده است.

شماتیک پروژه آردوینو کنترل سرعت نوشتن متن روی LCD کاراکتری

همانطور که مشاهده می کنید, LCD کاراکتری به پین های 7 تا 13 از برد اردوینو UNO متصل شده است. پتانسیومتر RV2 نیز برای تنظیم کنتراست یا میزان روشنایی LCD کاراکتری استفاده شده است.

به وسیله ولوم RV1 می توانید سرعت نمایش متن روی LCD کاراکتری را کنترل کنید. این ولوم به پین A0 از برد اردوینو UNO که در واقع یکی از ورودی های انالوگ ان می باشد, متصل شده است. با تغییر ولوم RV1 ولتاژ روی پین A0 از برد اردوینو بین 0 تا 5 ولت تغییر می کند. ما این ولتاژ را توسط ADC برد اردوینو اندازه گیری می کنیم و با توجه به مقدار این ولتاژ, سرعت نمایش متن روی LCD کاراکتری تنظیم می شود.

پروژه آردوینو کنترل سرعت نوشتن متن روی LCD کاراکتری

تغذیه پروژه بالا را می توانید از خود برد اردوینو بگیرید, به این صورت که برد اردوینو را با استفاده از اداپتور راه اندازی کنید و از پایه های 5V و GND اردوینو برای تغذیه استفاده کنید.

برنامه اردوینو :

توضیحات قسمت های مهم برنامه نوشته شده, اگر سوالی داشتید می توانید در قسمت نظرات مطرح کنید. از انتهای مطلب نیز می توانید فایل های اردوینو و شبیه سازی پروتئوس برای این پروژه را دانلود کنید.

کلیپ تست عملی پروژه :

 

دانلود فایل ها

پسورد فایل زیپ : www.emic.ir

نظر یادتون نره…

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید