دوشنبه, مرداد 1, 1403
ادامه منو
  خانهپروژه های اردوینو Arduinoپروژه با کی پد و کلیدپروژه آردوینو راه اندازی کی پد 4 در 4 با LCD کاراکتری

  پروژه آردوینو راه اندازی کی پد 4 در 4 با LCD کاراکتری

  در این پست از سایت اِمیک, پروژه آردوینو راه اندازی کی پد 4 در 4 قرار داده شده است. برای نمایش اعداد و حروف کی پد, از یک LCD کاراکتری استفاده شده است. این پروژه بسیار ساده ولی در عین حال بسیار کاربردی است. در ادامه در مورد این پروژه بیشتر توضیح خواهم داد.

  قبلا نیز همین پروژه را با استفاده از میکروکنترلر AVR در سایت قرار داده بودم که برای مشاهده ان پست می توانید اینجا کلیک کنید. همچنین برای مشاهده پست راه اندازی کی پد 3 در 4 با برد اردوینو می توانید اینجا کلیک کنید.

  در زیر تصویر یک کی پد 4 در 4 فلت را مشاهده می کنید که ترتیب پایه های ان نیز مشخص شده است:

  Keypad-4X4-Pin-Diagram

  شماتیک پروژه آردوینو راه اندازی کی پد 4 در 4 با LCD کاراکتری به صورت زیر است:

  شماتیک پروژه آردوینو راه اندازی کی پد 4 در 4 با LCD کاراکتری

  همانطور که مشاهده می کنید, ما در این پروژه از برد اردوینو UNO استفاده کرده ایم. همچنین از یک کی پد 4 در 4 و یک LCD کاراکتری 2 در 16 نیز استفاده شده است.

  کی پد به پین های 0 تا 7 برد اردوینو متصل شده است. برای تشخیص پایه های کی پد خود از تصویر اول که ترتیب پایه های کی پد مشخص است استفاده کنید. پایه R4 کی پد به پین 0, پایه R3 به پین 1, پایه R2 به پین 2, پایه R1 به پین 3, پایه C1 به پین 4, پایه C2 به پین 5, پایه C3 به پین 6 و پایه C4 به پین 7 از برد اردوینو UNO متصل می شود.

  LCD کاراکتری نیز به پین های A0 تا A5 برد اردوینو متصل شده است. پتانسیومتر RV1 برای تنظیم کنتراست یا میزان روشنایی LCD کاراکتری می باشد.

  عملکرد پروژه به این صورت است که با فشار دادن هر کدام از کلیدهای کی پد, عدد یا حرف مربوط به ان کلید روی LCD نمایش داده می شود. با فشار دادن کلید ستاره * نیز LCD پاک می شود. در انتهای مطلب می توانید کلیپ تست عملی پروژه را مشاهده کنید.

  پروژه آردوینو راه اندازی کی پد 4 در 4 با LCD کاراکتری

  تغذیه پروژه بالا را می توانید از خود برد اردوینو بگیرید, به این صورت که برد اردوینو را با استفاده از اداپتور راه اندازی کنید و از پایه های 5V و GND اردوینو برای تغذیه استفاده کنید.

  برنامه اردوینو :

  توضیحات قسمت های مهم برنامه نوشته شده, اگر سوالی داشتید می توانید در قسمت نظرات مطرح کنید. از انتهای مطلب نیز می توانید فایل های اردوینو و شبیه سازی پروتئوس برای این پروژه را دانلود کنید.

  کلیپ تست عملی پروژه :

   

  دانلود فایل ها

  پسورد فایل زیپ : www.emic.ir

  نظر یادتون نره…

  عابد رازانی
  عابد رازانیhttps://emic.ir/
  فارغ التحصیل کارشناسی الکترونیک از دانشکده باهنر شیراز و علاقمند به برنامه نویسی و طراحی مدارات الکترونیکی, در حال حاضر به تولید محتوای آموزشی و طراحی و انجام پروژه مشغول هستم.

  ارسال دیدگاه

  لطفا نظر خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

  spot_img