اموزش اردوینو : اجرای مثال Blink

5

اموزش برنامه نویسی آردوینو Arduino (جلسه دهم) :

بعد از اشنایی با محیط نرم افزار اردوینو برای تست برد خود و اشنایی با اپلود و اجرای برنامه می توانید مثال blink را طبق اموزش زیر اجرا کنید 

 

1- باز کردن مثال blink :

نمونه برنامه blink را از مسیر ( File>Examples>1.Basics>Blink ) باز کنید

2- برد خود را انتخاب نمایید :

لازم است که مدل برد اردوینوی خود را که به پورت کامپیوتر وصل است، از منوی Tools > Board انتخاب کنید.

 

3- پورت سریال خود را انتخاب کنید :

پورت سریال برد آردوینو خود را از منوی Tools>Port انتخاب کنید. این گزینه احتمالاً COM3 یا بالاتر است (COM1 و COM2 معمولاً برای پورت های سریال سخت افزاری رزرو شده اند). برای دانستن پورت مربوط به آن، شما می توانید برد آردوینو خود را از کامپیوتر بیرون کشیده و مجدداً منو را باز نمایید؛ پورتی که این بار نشان داده نمی شود، برد آردوینو است. برد را مجدداً متصل کنید و آن پورت سریال را انتخاب نمایید.

 

4- برنامه را آپلود کنید :

اکنون خیلی ساده، روی دکمه “Upload” در محیط آردوینو کلیک کنید. چند ثانیه صبر کنید باید چراغ های RX و TX روی برد را به حالت چشمک زن ببینید. اگر عملیات آپلود با موفقیت انجام شود، پیغام “Done uploading.” در نوار وضعیت ظاهر می شود. (توجه: اگر یک برد آردوینو مدل Mini ، NG یا سایر بردها را دارید، لازم است که بلافاصله قبل از کلیک کردن روی دکمه آپلود، به طور فیزیکی دکمه ریست روی برد را فشار دهید.)

 

چند ثانیه پس از اینکه آپلود تمام شد، LED که به پین 13 برد متصل است(L)، باید به حالت چشمک زن درآید. اگر این اتفاق افتاد، به شما تبریک می گویم! شما آپلود و اجرای برنامه آردوینو را یاد گرفته اید.

نظر یادتون نره…

 

اموزش برنامه نویسی آردوینو Arduino :

5 دیدگاه‌ها

  1. سلام
    اگر برنامه پروژه در چند فایل جداگانه تهیه شده باشه چطور تو آردینو آپلود کنیم

  2. سلام خسته نباشید
    من یک بورد آردوینو نانو دارم بعد از اینکه چندبار پشت سرهم برنامه های لایبرری u8gرو روش ریختم بعدش چراغmodروشن مونده وقتی هم برنامه رو آپلود میکنم خطایproblem uploding to bord رومیدی
    باید چیکار کنم؟
    آیا بوردم سوخته؟

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید